Nachtvlinders en speurtocht sluiten BioBlitz af

Nachtvlinders en speurtocht sluiten BioBlitz af

Deelnemers aan een speurtocht bij een tafel in het bos tijdens BioBlitz Katwijk
Vrijdag (26 juni) en de daaropvolgende zaterdag zijn de twee geplande activiteiten van ons succesvol verlopen, ondanks alle weercodes.
Bij de nachtvlinderexcursie in het Panbos werden (naast onder meer Boomvalk, Bosuil en Rosse Vleermuis) tientallen (zeer) kleine en (zeer) grote nachtvlinders gezien. De experts met hun lichtbakken telden door tot in de kleine uurtjes en kwamen tot maar liefst ruim 140 verschillende soorten nachtvlinders. Een aantal daarvan was nog nieuw voor de BioBlitz 2026-lijst.
Tientallen kinderen, met hun ouders, liepen zaterdag de uitgezette speurtocht door Panbos, met als beloning een gratis ijsje bij Restaurant Panbos (waarvoor dank!). Het rommelde wel steeds in de verte, maar het weer bleef goed.
Deze twee geslaagde activiteiten waren de laatste in het kader van de BioBlitz 2026. Deze liep nog door tot en met 30 juni. De resultaten van al het speur- en determinatiewerk van de vele honderden mensen die hun waarnemingen hebben gedeeld met waarneming.nl worden binnenkort gepubliceerd.

Op de radio

Vakantiepaspoort