Excursies jarige Werkgroep Berkheide

Excursies jarige Werkgroep Berkheide

Groep wandelt tijdens natuurexcursies Katwijk door het duingebied van Berkheide
Natuurcentrum Katwijk bestaat 10 jaar, en dat lustrum gaan we later deze maand vieren! Wordt vervolgd.
De Werkgroep Berkheide is deze maand ook jarig, en al wat ouder: 50 jaar!
Ter gelegenheid van dit jubileum organiseert de Werkgroep Berkheide op zaterdagochtend 31 mei excursies in Berkheide, het zeer bijzondere en ook zeer kwetsbare duingebied onder Katwijk.
Bij de noordelijke ingang van Berkheide, op de welbekende Vrieze Wei, wordt een tent opgesteld die tussen 9.00 en 13.00 uur het vertrekpunt voor diverse excursies is. De excursies worden geleid door leden van de Werkgroep Berkheide. Deelname is kosteloos, opgeven is niet nodig.
De tent is tevens informatiepunt. Ook zullen de boeken die de Werkgroep Berkheide in de loop der jaren heeft uitgegeven hier te koop zijn.
De Werkgroep Berkheide werd in 1975 opgericht, en staat nog steeds op de bres als de grote natuurwaarden van het duinen dreigen te worden aangetast.
Door het onderzoekswerk van de Werkgroep Berkheide en zeker ook door de boeken die die de afgelopen decennia het licht hebben gezien zijn Berkheide (de ‘zuidduinen’ van Katwijk) en ook de Coepelduynen (de ‘noordduinen’) stevig op de kaart gezet bij het grote publiek.

Slimme dieren!

Goed bezig op het strand